iDeal kampaania

Anne kanali ääres rikutakse Tartumaa randadest kõige enam korda

Anne kanal

FOTO: Sille Annuk

G4S rannavalve registreeris juunikuus Anne kanali ääres 279 korrarikkumist, mis teeb Anne kanali kõige korrarikkumiste rohkemaks rannaks Tartumaal. Peamiselt tekitavad probleeme randa kaasa võetud klaastaara ja lemmikloomad.

«Kui vaadata korrarikkumiste arvu randades, siis valdavalt kehtib reegel, et kus rohkem inimesi, seal rohkem probleeme,» rääkis G4S kommunikatsioonijuht Reimo Raja. Juunikuu tipphetkel küündis Anne kanali ääres suve nautivate inimeste arv ligikaudu kolmesajani.

Tartumaal registreeriti juunis kõige rohkem korrarikkumisi Anne kanali ääres (279), Emajõe vabaujula ning Emajõe linnaujula rannas registreeriti kokku 173 avaliku korra rikkumist. Kõige vähem rikkumisi registreeriti Elvas Verevi järve ääres (62).  

Tartumaa juunikuu populaarseim rand oli Verevi rand (550 inimest tippajal), suvitajate arvult järgmine oli Anne kanal (300) ning kõige vähem käidi Emajõe äärsetes randades (180).

Lemmikloomi ei luba randa tuua kohalike omavalituste heakorrareeglid.

Klaastaarast juuakse Raja sõnul valdavalt alkoholi ning rikutakse sellega avalikus kohas alkoholi tarvitamise keeldu. Lisaks on joobes vetteminek mõistagi eluohtlik.

Klaastaarast jäävad sageli maha ka klaasikillud, mis satuvad liiva sisse ja võivad rannalistele lõikehaavu tekitada. «Lõuna-Eesti randades esineb seda õnneks harvemini. Samas Tallinnas Pirita ja Stroomi rannas leiavad G4S vetelpäästjad klaasikilde iga päev,» rääkis Raja.

Raja sõnul on keskmine rannakülastaja siiski viisakas, rahumeelne ja arvestab teiste rannalistega. «Kuigi probleemkohad randades on valdavalt samaks jäänud, on inimeste käitumine aastatega paranenud. Muu hulgas ei kiputa enam nii tihti purjus peaga vette,» lisas Raja.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles