Jõgeva puitmajade tootja saab päikeseelektrijaama

Eesti Energia paigaldab Valmeco territooriumile 1440 päikesepaneeli.

FOTO: Enefit Green

Jõgeval puitmaju valmistav aktsiaselts Valmeco laseb Eesti Energial rajada päikeseelektrijaama, mis katab ligi kolmandiku ettevõtte aastasest elektrivajadusest. Valmeco loodab sellise lahendusega maandada ka elektri turuhinna tõusmise riski, kuna leping Eesti Energiaga sõlmiti pikaks ajaks ja elektri hind on selles fikseeritud.

Eesti Energia päikeseelektrilahenduste projektijuht Margus Potisepp ütles, et Valmecole pakutav lahendus on kliendile kasulik, kuna klient ei pea ise keskkonnahoidliku elektritootmise kasutuselevõttu sentigi investeerima. „Samuti kujuneb kliendile päikesest toodetud elektri hind soodsamaks kui võrgust ostetav elekter, sest päikesest toodetud elektri hinnale võrgutasu ei lisandu,“ selgitas ta.

Päikeseelektrijaama omanikuks saab Eesti Energia taastuvenergiaettevõte Enefit Green, mille ülesandeks jääb ka jaama töökorras hoidmine kogu lepinguperioodi vältel.

Valmeco juht Raul Taul ütles, et Eesti Energia pakutud päikeseelektri lahendus sobib tema ettevõttele hästi. „See on kasulik nii meile kui Eesti Energiale ning ka loodusele,“ sõnas ta. Raul Taul lisas, et kuna neil on päikeseelektrijaama rajamiseks vajalik pind olemas ning ka muud tingimused tundusid mõistlikud, siis on tootmisele nii-öelda rohelisema tooni juurdeandmine otstarbekas käik.

Valmeco on Jõgeval puitmaterjali väärindamise ja kaubandusega tegelenud üle 25 aasta, tegevust alustati 1991. Põhiliselt toodetakse kokkupandavaid puitehitisi, näiteks saunu, suvilaid ja maju.

Eesti Energia paigaldab Valmeco territooriumile 1440 päikesepaneeli, mis võtavad enda alla 8000 ruutmeetrit. Päikeseelektrijaama süsteemi võimsus on 475 kilovatti ja see katab ligi kolmandiku Valmeco aastasest elektrivajadusest. Päikeseelektrijaam valmib eeloleval sügisel.

Esimene täisteenuslahendusega päikeseelektrijaam rajati eelmise aasta lõpus Estonia piimafarmi juurde Järvamaal, kus Eesti Energia varustab ettevõtet päikeseelektriga järgmised 25 aastat. Veel on sõlmitud samalaadsed lepingud kaheksa kliendiga üle Eesti.

Tagasi üles
Back