Jaani kiriku kõrval asuv hruštšovka rekonstrueeritakse nutika linnaosa projekti käigus (1)

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kortermaja, mida hakatakse rekonstrueerima.
Kortermaja, mida hakatakse rekonstrueerima. Foto: Silver Siilak

Tartu Linnavalitsuse otsustas tänasel istungil anda Lutsu 16 korteriühistule elamu rekonstrueerimiseks toetust 153 408 eurot. Lutsu 16 on kolmas maja, mille remondiks Tartu linn nutika linnaosa projekti SmartEnCity raames toetuse eraldab. 

Projekti koordinaatori, abilinnapea Raimond Tamme sõnul on eriti hea meel, et vanalinna muinsuskaitsealal asuv hruštšovka on jõudnud ettevalmistustöödega nii kaugele, et ehitustööd võivad peagi alata.

«See Jaani kiriku kõrval asuv maja on aastakümnete jooksul palju kõneainet tekitanud. 2006. aastal korraldas linn hoone fassaadi ideekonkursi, aga siiani ei olnud võimalusi maja korda tegha. Nüüd saab euroraha toel ja sealse korteriühistu tubli tegutsemise tulemusena rekonstrueerimine ette võetud,» lisas Tamm. 

Praeguseks on projektis SmartEnCity saanud linna toetust ja alustanud rekonstrueerimistöid ka Kalevi 10 ja Pepleri 10 korteriühistu. 

Kortermajade rekonstrueerimiseks on SmartEnCity projektis ette nähtud 3 978 000 eurot. Ehitustööd peavad olema lõppenud hiljemalt 30. juuniks 2019. 

Rahvusvahelise projekti SmartEnCity raames luuakse kesklinnas asuvast hruštšovkade piirkonnast tarkadel lahendustel toimiv ja energiasäästlik linnaosa, kus nõukogudeaegsed kortermajad renoveeritakse liginullenergiahooneteks. Renoveeritavate majade korteritesse luuakse nutikodulahendus, mis võimaldab jälgida ja reguleerida oma kodust energiatarbimist. 

Nutikas linnaosas kasutatakse ka uuenduslikke lahendusi kaugküttes, tänavavalgustuses ja taastuvenergia kasutamises, samuti rajatakse elektriautode laadimispunktid. Projekti üks tegevusi on ka rattaringluse loomine Tartusse. 

SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020. Projekt algas 2016. aasta veebruaris ning kestab 2021. aasta juulini. 

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles