Fotod: sajad üliõpilased vihtusid Tamme staadionil tantsu

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna veidi pärast südaööd tõusid Tamme staadionil kõik vaatajad püsti ning aplodeerisid kõvasti - just oli lõppenud Gaudeamuse tantsupidu. Tantsupeo lõpetas Läti, Leedu ja Eesti rahvatantsijate ühine jalakeerutus. 

Eesti rahvatantsijatel aitasid Juhani Pütsepa lugu armunud neiust ja noormehest jutustada valgus, vesi, tuli ning kaasaegsed tantsijad. Kui tavapäraselt toimub tantsupidu päise päeva ajal, siis eilne tantsupidu sai hoo sisse alles kell kümme õhtul. Eestlased esinesid tantsupeol viimasena. 

Et staadionil tantsijaid ka näha oleks, olid korraldajad valgusega palju vaeva näinud ning üles seadnud mitmeid valgusallikaid - projektorid, värvilised valgustused ja lavavalgus. 

Läti rahvatantsijate kava rääkis samuti armastusest ning sõnajalaõie otsimisest. Läti esindajate tantsud olid väga kiired ja kaasahaaravad. Leedu rahvatantsugrupp esines tantsupeol esimesena. Tamme staadionil oli nelisada Leedu tantsijat. 

Pealtvaatajatele, kelle seas oli nii naisi, mehi, lapsi kui ka täiskasvanuid, meeldisid väga tulesõud. Pärast igat sõud oli kuulda mitmeid vilinaid ja valju aplausi. Tulesõud olid rahvatantsude vahepalad. 

Üliõpilaste laulu- ja tantsupidu Gaudeamus algas reedel ja lõpeb pühapäeval. Peo viimasel päeval kogunevad ligi 4500 osalejat rongkäigule, pärast mida kogunetakse Tartu laululavale, et laulda jaanipäeva laule. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles