Ahjal silkavad ringi saunalised

Janno Zõbin
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Üks saunatajate meeskond tõi kokku viis Super Mariot, kes teiste võistkondadega rinda pistsid.
Üks saunatajate meeskond tõi kokku viis Super Mariot, kes teiste võistkondadega rinda pistsid. Foto: Janno Zõbin

Täna kell 13 võis Põlvamaal Ahja spordihoone parklas näha kirevalt kostümeeritud seltskondi. Anti start iga-aastasele Ahja saunarallile. Mööda alevit sõideti autodega ja võistkondadel tuli igas võistlusdistantsi saunas vähemalt korra leili võtta.

«Sel aastal on viies kord. Vaatasime, et jaanipäeval ei ole enam Ahjal midagi teha ja sellest sai asi alguse,» ütles saunaralli üks korraldaja, Renar Kihho. Ta oli rahul, et tänavu on osavõtt aktiivne: kirja panid end 10 sauna ja 30 võistkonda. Pilku püüdis just saunatajate imidž: võistkondade puhul hinnati nii saunade läbimise kiirust, ette antud ülesande lahendamise täpsust kui võistlejate ekstravagantset välimust. Nii võiski parkimisplatsil näha näiteks Ahja piraate, rohelistes võsakostüümides saunatajaid ja retrotrikoodes leilikruisijaid.

Saunaomanikud valivad lemmikvõistkonna ja võistlejad valivad lemmiksaunamehe. Võitja selgub punktisüsteemi alusel täna kell kaheksa, kui toimub ka autasustamine. Võistluse peaauhind on kümblustünn. Ahja saunaralli eesmärgiks on edendada eesti saunakultuuri ja traditsioone ning hoida need püsivatena.

Sel aastal on viies kord. Vaatasime, et jaanipäeval ei ole enam Ahjal midagi teha ja sellest sai asi alguse, ütles saunaralli korraldaja Renar Kihho.
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles