Viimased ettevalmistused käivad, Gaudeamus algab juba täna õhtul

Kelly Olesk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gaudeamuse programmijuht Kulno Kungla (vasakul) ja laulupeo lavastaja Ain Mäeots (paremal) koos suure peo teiste korraldajatega jälgisid eile, kuidas Tamme staadionil lava paika pandi.
Gaudeamuse programmijuht Kulno Kungla (vasakul) ja laulupeo lavastaja Ain Mäeots (paremal) koos suure peo teiste korraldajatega jälgisid eile, kuidas Tamme staadionil lava paika pandi. Foto: Margus Ansu

Tudengite laulu- ja tantsupeole Gaudeamus annavad Baltimaade tudengid avalöögi juba täna õhtul Kassitoomel Gaudeamuse kivi juures. Seal süüdatakse peotuli ning järgneb rongkäik Vabaduse puiesteel ja Emajõe ääres. Tunnike enne südaööd astub paarsada noort orkestri saatel kesklinnas Emajõel lavale, et kanda ette Carl Orffi «Carmina Burana» parimad palad.

Tantsu- ja laulupidu

Laupäeva õhtul kell kümme algab Tamme staadionil tudengite tantsupidu «Jaaniöö müsteerium». Rahvatants seotakse klassikalise tantsuga ning vaatajate ette tuuakse lugu, mis räägib noorest mehest ja naisest, kes armuvad, kuid kellel ei lasta koos olla. Lavastuse idee on kantud Juhani Püttsepa loost, milles noorte armastus toob kaasa ridamisi seikluslikke ja müstilisi sündmusi, millest sünnib jaanipäeva lõkete traditsioon.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles