Urmas Klaas: valitsuse otsus on samm õiges suunas

Pildil Tartu linnapea Urmas Klaas.

FOTO: Margus Ansu/Tartu Postimees

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles kiires kommentaaris, et valitsuse tänane otsus algatada tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamine näitab poliitilist tahet. See on samm õiges suunas, kuid kuna pole sündinud juriidilist fakti, jätkab linn varem kavandatud tegevust.

«Tartu on nõudnud eriplaneeringu lõpetamist ja valitsuse kabinetiistungi tänane otsus on samm õiges suunas. Paneme aga tähele, et valitsus on otsustanud algatada eriplaneeringu koostamise lõpetamise menetluse ja tegelikku lõpetamise otsust veel ei ole,» ütles Klaas.

Ta lisas, et Tartu linnavalitsus jälgib edasist protsessi suure huviga ja on valmis valitsusele pakkuma koostööd planeeringu lõpetamiseks vajalike argumentide sõnastamisel.

«Kuna praegu ei ole veel tehtud eriplaneeringu lõpetamise lõppotsust, jätkame oma senist tegevusplaani ja ei näe põhjust kohtukaebusest loobumiseks,» ütles Klaas. «Ka minister Mäggi osutas teisipäevasel linnavolikogu erikomisjoni koosolekul võimalusele, et eriplaneeringu lõpetamise menetlus ei pruugi lõppeda eriplaneeringu lõpetamisega.»

Tagasi üles