Moefotograaf viis kokku eilse rahvariide tänase eluga

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Marjaana Vaheri näitus «Silmside» Roosi tänaval on kinnitatud valgustipostide külge. Modellidena olid tema kaamera ees rahvatantsijad.
Marjaana Vaheri näitus «Silmside» Roosi tänaval on kinnitatud valgustipostide külge. Modellidena olid tema kaamera ees rahvatantsijad. Foto: Sille Annuk

Roosi tänaval jalutajad ja autoga sõitjad on pannud tähele, et sealsetele valgustipostidele on neil päevil kinnitatud fotod rahvarõivaisse riietatud noortest ja nooruslikest inimestest, kes on pildil üksi või kahekesi. Vabaõhunäituseks «Silmside» on 30 pilti teinud fotograaf Marjaana Vaher, kes on seadnud endale ülesande ühendada rahvarõivaste kandmise vanad tavad tänapäevase eluga.

Moefotograaf Marjaana Vaher avastas oma fotode näitust «Silmside» kavandades, et tema teadmised autentsetest rahvarõivastest ja nende kandmisest on üsna kesised - nii nagu suuremal osal eestlastest. Täna avatakse tema fotode näitus Tartus Roosi tänavas, mis suunab jalutajaid ja autodega sõitjaid ERMi suurele ehtsate rahvarõivaste näitusele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles