Kallinev ehitamine tõmbab nutika linnaosa projektile pidurit (2)

Eili Arula
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tiigi 3 (esiplaanil) korteriühistu Kredexist toetust ei saanud, Tiigi 7 (tagaplaanil) elanikud loobusid SmartEnCity projektist.
Tiigi 3 (esiplaanil) korteriühistu Kredexist toetust ei saanud, Tiigi 7 (tagaplaanil) elanikud loobusid SmartEnCity projektist. Foto: Kristjan Teedema

Kaks aastat tagasi algas Tartus Smart- EnCity programm, mille eesmärk oli toetada kesklinnas 22 hruštšovka tüüpi kortermaja renoveerimist energiasäästlikeks ja nutikaid lahendusi kasutavateks elamuteks.

Majade renoveerimise tähtaeg nägi ette, et selle aasta lõpuks on kõik 22 hruštšovkat n-ö smartovkad, mis kulutavad võimalikult vähe elektri- ja soojusenergiat ning mille parklates saab laadida elektriautosid. Paraku on ehitustööd alanud napilt kümnes projektis osalevas majas.

SmartEnCity projekti eestvedaja, Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul paluti projekti tähtaega pikendada. «Saime aasta alguses kokkuleppe, et projekti uus lõpptähtaeg on 2019. aasta 30. juuni,» ütles ta.

Kuid võib juhtuda, et ka tähtaja pikendamisest kõigile projekti kaasatud korteriühistutele ei piisa. Nimelt on kahe aastaga ehitus nii palju kallinenud, et ühistutel pole võimalik kinni maksta projektis nõutud omaosalust.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles