L, 9.12.2023

Tartu kõrgem kunstikool kannab alates augustist uut nime

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu kõrgema kunstikooli maaliosakonna ateljee.
Tartu kõrgema kunstikooli maaliosakonna ateljee. Foto: Sille Annuk

Tartu kõrgema kunstikooli (TKK) nimi alates 1. augustist on kõrgem kunstikool Pallas. Seda lubab allkiri, mille andis haridus- ja teadusministeeriumi teatel 15. juunil minister Mailis Reps TKK põhimääruse muudatuse dokumendile.

Tartu Postimees kirjutas 4. aprillil, et TKK nõukogu võttis vastu otsuse nime muutmise kohta tänavu veebruaris. Aprilli esimesel koosolekul leiti ministeeriumis, et eelnõu vajab täiendamist, enne kui see saadetakse partneritele arvamuse avaldamiseks ja kooskõlastamiseks.

TKK rektor Vallo Nuust kommenteeris ministri allkirjastamist, et organisatsioonilisi või struktuurilisi muudatusi nimevahetus kaasa ei too.

«Me oleme viimastel aastatel liikunud selles suunas, et väärtustada rohkem kunstide valdkonna osa disaini ja konserveerimise-restaureerimise kõrval. Ja kui tuli otsus, et Tartu ülikooli maaliosakond suletakse, hakkasime pöörama rohkem tähelepanu ka meie maaliosakonnale ja klassikalisele maalile,» ütles rektor.

TKK missiooniks peab rektor ühiskonnas loovuse arendamist professionaalse kunstihariduse abil. See oli ka kunstiühingu Pallase 1919. aastal loodud kooli eesmärk.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles