R, 27.01.2023

Priit Pullerits: mänedžeri vale eeldus

Priit Pullerits
Priit Pullerits: mänedžeri vale eeldus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Priit Pullerits
Priit Pullerits Foto: Margus Ansu

Tartu ülikooli korvpallimeeskonna endine mänedžer Meelis Pastak kuulutas minu kolumnile «Proffe? Tänan, ei!» vastates («Professionaalne korvpalliklubi on palju laiem kui ainult korvpall» TPM, 13.6) enesekindlalt, et ma ei mõista globaalse klubispordi eksisteerimise aluseid. Paraku on ta kogu oma vastuargumentatsiooni ehitanud täiesti valele eeldusele.

Pastak käsitleb Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi juures tegutsenud Tartu ülikooli korvpallimeeskonda profimeeskonnana, nagu see on seni tõepoolest olnud.

See on tegelikult anomaalia. Küsisin Google’ilt mitut moodi, kui paljude Euroopa ja Ameerika ülikoolide korvpallimeeskonnad on profimeeskonnad, ega saanud vastuseks ainsatki. Mis on arusaadav, sest ülikoolide juures tegutsevad meeskonnad ongi üliõpilasmeeskonnad, mitte profimeeskonnad. Maailmas küllap tuntuim on National Collegiate Athletic Association (NCAA), ameeriklaste üliõpilas- spordiühendus, mille korvpalliliigas on mänginud ka paljud Eesti tudengid. Seal ei ole mingeid proffe. Profid mängivad profiliigas NBAs.

Märksõnad
Tagasi üles