Tartlased valivad sügisel parima idee

Sisevete Saatkonnas leidsid sel esmaspäeval ja kolmapäeval aset ideede arutelud, kus ideid ühtlasi hinnati.

FOTO: Ove Maidla

Supilinna kontrakultuuri klaver, spordiväljakute taastamine ja nutikad foorid on vaid mõned Tartu kaasava eelarve ideedest, mis jäid 25 parima hulgas sõelale ja lähevad 4.–10. oktoobrini rahvahääletusele.

Läinud nädalal tutvustasid ja kaitsesid ideede autorid oma ettepanekuid. Parimate ideede väljaselgitamisel mängisid rolli osasaajate hulk, mõju linnaruumile, originaalsus ja uudsus ning kogukondliku suhtlemise ja aktiivse eluviisi soosimine.

Neist põhimõtetest lähtudes valitigi välja seinast seina ideed-ettepanekud. Veerandsaja parima hulgas on Puškini kooli spordiväljak, Annelinna spordiväljaku renoveerimine, Art Challenge, kellamängu kontserdid raeplatsil, Emajõe vabaujula ajakohastamine ning Hiinalinna aiamaade puhastamine ja haljastuse säilitamine.

Lisaks võib rahvahääletusel rohelise tule saada kas joogiveevõtukohad kergliiklusteede äärde, Karlova mõisaplatsi välijõusaal, keerdtrepp Sõpruse sillalt, kesklinna targad foorid, Supilinna kontrakultuuri klaver, Anne kanali laululava, liigirikka pargi rajamine, liikluse rahustamine Karlovas, seeniorisõbralikud mänguväljakud, Pallas 100, pump track koos betoonkausiga, Ropka pargi terviserada või Sõpruse park.

Kaasava eelarve 25 parima idee hulgas on ka Kesklinna kooli liikuma kutsuv õu, toidupargid, toomkiriku valgustusprojekt, ujuv lava Emajõel, Vaksali pargi purskkaevu taastamine ning valgustus jõeäärsele alleele Kartuli tänavast vabaujulani.

«Ma arvan, et sõnum, kui oluline on idee puhul kogukonna toetus, on inimestele kohale jõudnud. Paljud rõhutavad, et nende seljataga on just need ja need kogukonnad või organisatsioonid,» ütles Tartu linnavalitsuse kommunikatsioonijuht Lilian Lukka.

Tänavu jõudis aruteludele kokku 33 kaasava eelarve ideed. 

Tagasi üles