Galerii: loodusfestivali avamisel sai näha marmorvähki ja kuulata komposti häält

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Varahommikuse linnuvaatlusretkega alanud loodusfestival sai ametliku avapaugu pärastlõunal kesklinna pargis, kuhu oli üles seatud rohkelt õpi- ja tegevustubasid. Näiteks võis maaülikooli telgis näha, milline näeb välja hiljuti Narva veehoidlast avastatud kurikuulus marmorvähk, pisut eemal sai aga kõrvaklappidest kuulda, milline hääl kostub rammusa komposti seest.

Tänasest laupäevani kestev loodusfestival laieneb sel aastal ka Tallinnasse ja Pärnusse. 70 üritusest koosneva programmi lõpetab kahepäevane loodusvaatluste maraton, millest saavad osa ka Eesti väikelinnad. Festivali teemaks on kodukoha elurikkus.

Loodusfestivali projektijuht Andro Truuverk tõdes, et inimesed hakkavad jääma üha loodusvõõramaks. «Aeg-ajalt on meil kõigil vaja väikest meeldetuletust, et pöörata rohkem tähelepanu keskkonnale, kus me elame,» selgitas Truuverk festivali vajalikkust.

Tutvu festivali prgrammiga SIIN.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles