N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vangivalvuri au: paks nahk ja kõva iseloom

Aime Jõgi
Facebook Twitter
Comments
Instruktorid Erki Palusoo ja Priit Viin mõtlevad välja rollimänge, et valvureid eri olukordadeks paremini ette treenida.
Instruktorid Erki Palusoo ja Priit Viin mõtlevad välja rollimänge, et valvureid eri olukordadeks paremini ette treenida. Foto: Sille Annuk

Miks valivad mõned inimesed endale töö kinnipidamisasutuses. Kas see pole mitte ohtlik?! Vanglareportaaž otsib vastuseid.

Treeningsaali igast nurgast kostab madinat ja kõlavad laused: «Jääge seisma, kummardage ettepoole!» «Pikali! Käed selja taha, peopesad väljapoole!» «Seis! Lasen pipragaasi!»

Vanglavalvur peab olema nii hästi treenitud ja nii enesekindel, et suudab ka tänaval appi minna inimesele, keda rünnatakse.

Instruktor Priit Viin märgib, et hästitreenitud inimese puhul töötab eelkõige lihasmälu. Liigutuse korduste arv lihasmälu tekkimiseks on 5000 kuni 10 000. Vanglatöötajate tööaja sisse käib igas nädalas ka poolteist tundi treeninguid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles