Tartu kutsub lapsi sajaga lustima

Lastekaitsepäev täidab kesklinna hoogsate tegevustega. FOTO: Sille Annuk

Reedel, 1. juunil toimub Tartus ülelinnaline lastekaitsepäev «Sajaga linna lustima!», mis on pühendanud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kultuuripärandi aastale. 

1. juunil ootab lapsi ja noori Tartu kesklinnas üle saja erineva tegevuse ja õpitoa, kus saab omandada uusi teadmisi, vaadata esinemisi ning veeta enne suvevaheajale minekut üks lõbus õuesõppepäev.

Päeva algab kell 10 Raekoja platsil, kus tervitussõnad ütlevad Tartu linnapea Urmas Klaas ja abilinnapea Madis Lepajõe. Shaté tantsukooli eestvedamisel toimub sajaga äge üllatus Tartu tantsijatelt, avatakse H2O seiklusmäng ning kogu ettevõtmisest tehakse droonifoto, kus kõik avamisele tulnud lapsed saavad enda meisterdatud heade soovide kätega droonile lehvitada.

Kell 10 alustavad ka töötoad, mis sel korral on jagunenud kihelkondadeks. Esindatud on muuseumite, linnajuhtide, spordi-, noorte-, loodus-, lugemis-, kunsti-, pärimus-, teadus-, tervise ja ohutus-, tantsu- ja muusikakihelkond. Töötoad on avatud kuni kell 13-ni.

Muusikakihelkonnas astuvad üles erinevad muusikud, kes esitavad nii omaloomingut kui ka pop-hittide kavereid. Laval on Tartu I muusikakooli ansambel Sun Day, Tartu Annelinna gümnaasiumi ansambel Estania, Tartu laulustuudiote Musaklubi, Laulupesa, Fa-diees ja Külliki Lauluaed laululapsed, muusikakooli Helivõlu õpilased ning lavaprogrammi lõpetab Anelle Tamm koos kitarristi Mart Abroga.

Tantsukihelkonnas saab vaadata tantsukontserti «Tantsu evolutsioon», mis viib publiku rännakule aegade algusest kuni tänapäevani. Näha saab väga paljusid efektseid tantsustiile erinevate Tartu tantsukoolide ja stuudiote õpilaste esituses. Kontserdi eestvedaja on Shaté tantsukool

Kell 14-15 valmistatakse ühiselt 100-meetrine tort. Osalema oodatakse 4-liikmelisi meeskondi, kes peaksid tulema Tartu kaubamaja ette, kaasas Eesti 100 teemaline tordikaunistusmaterjal. Muu tordi valmistamise jaoks kuluv on korraldajate poolt. Oma 4-liikmeline meeskond tuleb registreerida siin: http://lingid.ee/100mTort. Kokku oodatakse torti valmistama sadat meeskonda.

Tagasi üles
Back