Avaldus tõukus esmaspäeval Tartu vaksali kohvikus peetud piirkonna koosolekust, mis kiskus erakordselt tuliseks. Nimelt ei olnud erakonnakaaslased rahul Kiisleri selgitustega, mis puudutasid valitsuses algatatud eriplaneeringut tselluloositehase rajamiseks Emajõe äärde. Kui tartlastest IRLi liikmed leiavad valdavalt, et planeering tuleks koheselt lõpetada, siis minister arvab, et sellega tuleks vähemalt uuringute lõppemiseni edasi minna.
Tartu piirkonna liikmed kostitasid Kiislerit terve rea vürtsikate sõnavõttudega ning esitasid lõpuks ultimaatumi, et kui minister 24 tunni jooksul oma seisukohta ei muuda, algatab piirkond tema mahavõtmise.
Kiislerile antud aeg tiksus täis teisipäeva õhtuks. Kolmapäeva õhtuks olid viis IRL-i liiget asjaomase kirja kokku pannud ja selle teele saatnud. «See on pikk kiri,» rääkis Laurson. «Seal on põhjendatud, miks tuleks tselluloositehase eriplaneering katkestada ja siis on toodud välja ka punktid Siim Kiisleri tegevusetuse kohta keskkonnaministrina,» rääkis Laurson. Kirja koostanud erakonnakaaslased leiavad, et Kiisler ei ole tselluloositehase ehitamise suhtes kujundanud seisukohta. «Ta näeb, et tegemist on keskkonda reostava objektiga, seega peaks ta keskkonnaministrina a priori sellele vastu seisma, mitte otsima võimalusi, kuidas see tehas ikkagi tehtud saaks,» ütles Laurson
Laurson möönas, et tselluloositehase rajamise probleemi Siim Kiisleri tagasi kutsumine ei lahenda, kuid tema sõnul ei sobi Kiisler ministriks hoolimata erakonna seisukohast tselluloositehase rajamise asjus.
Avaldusele kirjutasid alla Peeter Laurson, Toomas Väli ja Uno Pauts, Urmas Aunin, Jaan Vaiksaar. Peeter Laursoni sõnul on veel neid, kes soovivad kirjale alla kirjutada.