Esimese täispika Tartu maastikumaratoni võitis Sander Linnus

Eili Arula
42-kilomeetri pikkuse maastikumaratoni võitis Sander Linnus.
42-kilomeetri pikkuse maastikumaratoni võitis Sander Linnus. Foto: Kristjan Teedema

Tänasel Tartu maastikumaratonil esmakordselt kavas olnud 42-kilomeetri pikkuse maratonjooksu võitis Sander Linnus.

Sander Linnus lõpetas maastikumaratoni ajaga 2 tundi 48 minutit ja 37 sekundit. Pärast finišeerimist jäi Linnus mõneks ajaks finišikoridori põlvili maha ning vajas aega, et end koguda.

Sander Linnus hetk pärast finišisse jõudmist.
Sander Linnus hetk pärast finišisse jõudmist. Foto: Kristjan Teedemaa

Võitja sõnas, et tegelikult registreeris ta end täispikale maratonile alles reedel.

«Olin enda jaoks tempo paika pannud ja püüdsin seda hoida. Lõpp oli väga raske,» sõnas Linnus, kelle jaoks oli tänane võistlus alles neljas maraton.

Maastikumaratoni teise koha sai Sander Annus, kes kiitis võistlusrada, kuid sõnas, et ilm tegi võistluse keeruliseks. «See ootamatu suvi andis ikka tunda,» sõnas ta.

Kolmanda koha sai maastikumaratonil Cris Poll, kes sõnas, et ilm ja rada oli suurepärane.