Eesti Rahva Muuseumis selgus 2018. aasta suurpere

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
2018. aastal tuli võitjaks perekond Ait Saaremaalt
2018. aastal tuli võitjaks perekond Ait Saaremaalt Foto: Erakogu

Täna kogunesid Eesti Rahva Muuseumisse paljulapselised pered, et maha pidada 14. Eesti Lasterikaste Perede Liidu(ELPL) korraldatav suurperepäev, kus 2018. aasta suurpere konkursi võitja pälvis neljalapseline perekond Ait Saaremaalt.

Pereema Eveli on Kihelkonna teenuskeskuse vastvalitud juht. Isa Taavi on kahe IT ettevõtte juhatuse liige. Eveli ja Taavi peres on kasvamas 4 last: Emilia(9), Ferdinant(7), Estelle(5) ja Elsa(2).

«Sel aastal laekus meile rekordarv taotlusi – üles seati 53 suurperet, mis näitab, et lasterikkaid peresid märgatakse ning neid soovitakse eriliselt esile tõsta,» sõnas ELPLi president Aage Õunap.

«Perekond Ait on hea näide sellest, et ilus elu ei ole võimalik ainult Tallinnas. Just sealt koliti Saaremaale sooviga maalähedasemat ja kogukondlikku elu proovida, seal iseloomustatakse neid kui kohaliku elu nii-öelda sädeinimesi, kes löövad aktiivselt kaasa kõikjal, kus neil midagi anda on ja kellelt saab alati abi ja nõu, kui seda küsitakse.»

«Saaremaale elama minek mõlkus Eveli ja Taavi mõtteis juba aastaid, kuid lisaks suurenevale perele, andis suurima tõuke unistus teoks teha ka heade sõprade pealinnast saarele elama asumine,» lisas Aage Õunap.

«Nende kandidatuuri üles seadnud inimese sõnul on just tänu nendele Kihelkonna justkui uuestisünni läbi teinud. Pereringist välja kasvanud unistuste täide viimiseks loodi kogukondlik MTÜ, mis koostöös teiste aktiivsete peredega on aidanud piirkonda juba mitme suure projekti elluviimisel.»

Laste kasvatamise olulisimateks väärtuseks peavad Eveli ja Taavi head haridust ja sportlikku eluviisi ning ka oma lapsi suunavad nad proovima erinevaid huvialasid, et igaüks leiaks just selle endale sobiliku. Kõikidest töödest ja toimetustest hoolimata üritavad nad aga eelkõige oma laste jaoks lihtsalt olemas olla, siis kui neid vajatakse.

Aasta Suurpere tiitliga kaasneb ka 7000-eurone preemia Bigbankilt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles