Täna võetakse Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) Tartu kolledžis mõttetalgutel kokku koostöö Puhja kiriku ja pastoraadi 3D mudelite loomisel ja rakendamisel
Tartu üliõpilased lõid Puhja kirikust 3D mudeli
Nüüdisaegsete digiehitustehnoloogiate rakendamine TTÜ Tartu kolledži tudengite poolt võimaldab Lõuna-Eesti kultuuriväärtuste omanikel viia uuele tasemele mälestiste esitluse, restaureerimise, säilitamise ja nendega seotud info kogumise.
«3D mudel loob silla keskaja ja kaasaja vahele,» võttis koostöö kokku muinsuskaitseameti Tartumaa vaneminspektor Inga Raudvassar.
Mudelitest tekitatud pildid ja videod on sobivad eelnevate põlvede poolt loodu tutvustamiseks ka internetis.
TTÜ Tartu kolledži õppejõud Ants Soon hindab kõrgelt ühist ettevõtmist muinsuskaitseametiga. «Meile tundus, et mälestiste säilitamine ja restaureerimine väga paljude väikeprojektide rahasüstide toel on kui lapiteki valmistamine, kus igat lappi mitu korda mõõdetakse ja seadistatakse – parem oleks kasutada ühtset kolmemõõtmelist majamudelit,» ütles Soon.
Varasemalt on tehnikaülikooli Tartu kolledži tudengid teinud 3D mudeli näiteks kolledži enda hoonest, loodut on kasutatud õpitubade läbiviimiseks gümnasistidele. Videona saab näha üliõpilaste tööd Sipsiku lasteaiast, Tartu Tiigi tänav 8 hoone mudelit on aga kasutatud rahvusvahelises SmartEn City projektis, kus mudeldamine andis energiatõhususrehkendustele uue dimensiooni.