Tartu kevadlaat tuleb juba sel laupäeval

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kevadlaat möödunud aastal.

FOTO: Margus Ansu/ Postimees

Laupäeval, 5. mail toimub Tartu kesklinnas traditsiooniline kevadlaat, mida korraldatakse juba 18. korda. Raekoja platsil ja Küüni tänaval on väljas üle 350 kaupleja.

Laadal kaubeldakse eestimaise toidu- ja talukaubaga, rikkalikult pakutakse käsitööd (kudumeid, puidust esemeid, punutisi, disaineritooteid, mahekosmeetikat, ehteid, kaltsunukke, keraamikat jm). Laadale on registreerunud rohkelt istikute, seemnete, sibulate ja muu kevadise aiakraami müüjaid.

Suures valikus on müügil sinki, suitsuliha ja -kala, väiketootjate juustu, kevadist köögivilja, värsket hapukurki, redist, sibulat, tomatit ja metti. Maiasmokkadele on saadaval laadamaiustused ning käsitööjäätis. Värskeid küpsetisi pakuvad pagarikojad.

Raekoja ette püstitatud laval kestab kella 16ni kogu pere kultuuriprogramm. Kevadlaadale tulevad lapsi ja laadarahvast rõõmustama mustkunstnik, Laulupesa lapsed, vahvaid etteasteid pakuvad Shate tantsukooli õpilased ning kaasahaaravat muusikat teeb ansambel Moisekatzig. Laadameelolu aitavad luua tänavamuusikud mitmes paigas. 

Tagasi üles