Tammeka andis hooaja esimeses murumängus liidritele kõva lahingu, kuid pidi siiski leppima kaotusega

Kaspar Koort

Eesti jalgpallimeistrivõistluste 11. voorus sõitis viiest viimasest kohtumisest neli võitnud Tartu JK Tammeka külla FCI Levadiale. Kadrioru staadionil toimunud kohtumises - mis oli mõlema meeskonna jaoks hooaja esimeseks mänguks naturaalsel murul - võtsid väljakuperemehed 3:1 võidu.

FCI Levadia läks kohtumist juhtima 7. minutil Muamer Svraka pealöögist, kuid juba minut hiljem seadis Tristan Koskori hooaja kaheksas tabamus tabloole viigi. Seejärel oli tartlastel paar päris head võimalust ise juhtima minna, kuid Levadia väravavõrku siiski sahisema ei pandud ning esimese poolaja viimase löögiga tegi hoopis Juri Tkatšuk seisuks 2:1 Levadia kasuks.

Teisel poolajal üritas Tammeka visalt viigini jõuda, kuid Roman Debelko 79. minuti värav kindlustas kolm punkti siiski liidrina jätkavale Levadiale.

Tammeka peatreener Kaido Koppel tõdes kohtumise järel ETV+ telekanalile antud intervjuus, et kuigi Levadia kontrollis mängu natuke rohkem, oli kohtumine üsna võrdne.

«Meil olid omad võimalused, kui oleks need ära kasutanud, oleks võinud siit ka punkte teenida,» nentis Koppel.

Järgmises voorus võõrustab Tammeka juba eeloleval teisipäeval Sepa jalgpallikeskuses FC Kuressaaret, keda kuu aja eest võõrsil 4:0 tuuseldati. Liigatabelis on 19 punkti kogunud tartlased jätkuvalt neljandad, liidrist FCI Levadiast jäädakse maha seitsme punktiga. Täna Tallinna Kalevist jagu saanud Kuressaare on seitsme punktiga kaheksandal kohal.