P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uus rektor tuleb ligi saja-aastase pausi järel arstide seast

Kaspar Koort
, reporter
Facebook
Comments
Professor Toomas Asser pälvis teises hääletusvoorus valimiskogu selge poolehoiu ning asub ametisse Tartu ülikooli rektorina. 
Professor Toomas Asser pälvis teises hääletusvoorus valimiskogu selge poolehoiu ning asub ametisse Tartu ülikooli rektorina. Foto: Sille Annuk

Kell oli neljapäeval saanud 13.40, kui Tartu ülikooli rektori valimise komisjoni esimees Hannes Kollist teatas alma materi aula kõnepuldist: valimiste teises voorus on professor Toomas Asser pälvinud 187 valija toetuse. Seda oli 55 hääle võrra rohkem, kui minimaalselt tarvis, et uus rektor valitud saaks.

Eile keskpäeval täitis ülikooli peahoone aulat mõnus sumin, kuid päris paljud tühjad toolid lubasid arvata, et kaugeltki kõik kahe nädala eest paika pandud valimiskogu 263 liikmest pole saanud kohale tulla.

See omakorda tähendas seda, et juba enne hääletust võis oletada, et esimeses voorus kumbki kandidaat, ei neurokirurg professor Toomas Asser ega humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan professor Margit Sutrop, vajalikku häältearvu (132) kokku ei saa.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles