Kutsehariduskeskuse kevadvastuvõtul laekus rekordarv avaldusi

Kutsehariduskeskusesse laekus rekordarv avaldusi.

FOTO: Kristjan Teedema

Eile, 25. aprillil lõppenud uute õpilaste vastuvõtuperioodil laekus üle 400 õpilase sisseastumisavalduse, mis on kutsehariduskeskuse kevadiste vastuvõttude rekordtulemus.

Kutsehariduskeskuse direktor Tõnis Lukas tundis heameelt, et viimastel aastatel nähtud üle-eestiline langustrend kutsehariduse vastu on nüüd pööranud tõusuteele. «Sellel aastal oli kevadisel vastuvõtul rohkem avaldusi kui eelmisel aastal ja rohkem kui kunagi varem. Eriti paistis silma õpilaskandidaatide põhjalikum eeltöö ja tehtud kindel valik ühe või teise eriala kasuks. Loodan, et see tõsine suhtumine kutseharidusse mis kevadel avaldus, jätkub samamoodi ka tulevikus,» sõnas Lukas.

Kõige enam sooviavaldusi esitati IT-süsteemide nooremspetsialisti erialale õppima asumiseks, kus juba praegu on soovijaid rohkem kui õppekohti. Põhikooli lõpetajate seas olid populaarsed veel mootorsõiduki tehniku, ehitusviimisteja, turismiettevõtte teenindaja, koka ja pagar-kondiitri erialad.

Üle poole avaldustest laekus Tartu linna ja maakonna noortelt, rohkesti tulevasi õppijaid on ka lähimaakondadest Jõgeva-, Põlva-, Võru- ja Valgamaalt.

Kõigi õpilaskandidaatidega vesteldakse ning IT-süsteemide nooremspetsialisti erialale kandideerijatel tuleb sooritada ka test. Vestluste päev on reede, 27. aprill, täpne koht ja kellaaeg on avaldusel ja kandidaatide e-posti aadressile saadetud meeldetuletuskirjas. «Vestluste põhjal teevad vastuvõtukomisjonid otsuse, seetõttu palume kindlasti kohal olla,» märkis tugiteenuste juht, karjäärinõustaja Liine Maasikas.

Kutsehariduskeskusesse avalduse esitanud õpilased saavad otsusest teada esmaspäeval. «Vastuvõetud õpilastel palume kinnitada kohe oma õppima asumine. Seda saab teha elektroonselt e-vastuvõtu keskkonnas. Nii tagate omale õppekoha, sest vastasel juhul läheb õppekoht pingereas järgmisele kandidaadile,» rääkis Maasikas.

Kevadisel vastuvõtuperioodil olid oodatud sisse astuma eelkõige värsked põhikooli lõpetajad, sest avatud olid kutsekeskhariduse erialad ja üksikud haridusnõudeta erialad. Taas saab avaldusi esitada suvel, mil avatakse vastuvõtt kevadel täitmata jäänud õppekohtadele ning kõigile keskhariduse baasil avatavatele erialadele. Suvine dokumentide vastuvõtt toimub 18. juunist 3. augustini.

Tagasi üles