Tartu ülikooli raamatukogu avab homme uksed

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Raamatukogu renoveeritud saal.
Raamatukogu renoveeritud saal. Foto: TÜ raamatukogu

Tartu ülikooli raamatukogu renoveerimise esimene etapp on jõudnud lõpule ning homme, 25. aprillil kell 12 avatakse maja lugejatele. Kuigi remont raamatukogus jätkub, saavad tudengid peagi uues keskkonnas kevadiseks eksamisessiooniks valmistuda.

«Seadsime endale eesmärgi, et üliõpilased peavad selle semestri lõpus saama raamatukogus õppida,» rääkis TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik. «Vaatamata sellele, et kolmanda korruse lugemissaalide avamine jääb sügisesse, saame me juba nüüd pakkuda tudengitele õpikeskkonda: valminud on erineva suurusega grupitöö ruumid, lisaks oleme teisel korrusel sisustanud ruumid, kus saab lõputöid kirjutada ja eksamiteks valmistuda.»

Praeguseks on raamatukogus renoveeritud fuajee, esimene korrus koos hoidlatega ja teise korruse ruumid, remonditud on trepikojad ning paigaldatud uued liftid. Samuti on põhjaliku uuenduskuuri läbinud konverentsikeskus.

Raamatukogu avatakse esialgu vaid osaliselt, kõikide kogude lugejatele avamisega läheb veel aega. «Kõik raamatukogu töötajad tegelevad praegu igapäevaselt raamatute puhastamisega ja nende riiulitesse panekuga, aga kuna raamatuid on mitu miljonit, siis on see väga mahukas ja aeganõudev töö. Vabatahtlikud pakkusid meie töötajatele arvestatavat abi,» sõnas Martin Hallik. «Püüame omalt poolt teha kõik, et meie kogud saaks võimalikult kiiresti avatud.»

Kolmanda korruse lugemissaalides ja keldrikorruse hoidlates remont jätkub. Praeguste plaanide kohaselt peaksid ehitustöid teostavad AS Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust lugemissaalide ja endise kinnise hoidla asemele valmiva avahoidla renoveerimise lõpetama käesoleva aasta sügissemestril. Hankelepingu lõpptähtaeg, milleks peavad valmis olema kõik maa-alused hoidlad, on 9. jaanuar 2019.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles