Hull Teadlane läks külla spordimuuseumile

Tartu muuseumite perepäev «Anna minna üle linna» viis täna kokku kolmteist erinevat mäluasutust, kes muutusid sellel päeval üheks suureks pereks ning vahetasid endale armsaks saanud kodud.

Nii polnud põhjust imestada, kui Tartu ülikooli muuseumi Hull Teadlane tervitas rahvast Eesti spordi- ja olümpiamuuseumis ning vastukaaluks hakati Toomemäel hoopis sporti tegema.

Hull Teadlane pani väikesed lapsed proovile jalgpalliteemalisel eksperimendihommikul, kus teadlane selgitas, miks näitavad kohtunikud vahepeal kollast ja punast kaarti ning pajatas lugusid jalgpalli ajaloost. Lisaks said julgemad huvilised teadlasega rammu katsuda ka mini-jalgpallis või osaleda omapärasel viievõistlusel. Mõõtu võeti nii käpikutega pusle kokkupanemis, püüdlemises kõrguse poole, reaktsioonikiiruse testimises, topsidest torni püstitamises ning viimaks ka kotijooksus ja kägarkõnnis.

Tartu ülikooli muuseumi projektijuhi Paula Põdra sõnul tundis tema arvates Hull Teadlane spordi teemadel olevat kui kala vees. «Ta on meil harjunud igal pool esinema. Nii sees kui ka väljas,» selgitas ta.

Perepäeva ajal kehtis muuseumides ühine piletihind ning ühe piletiga sai lunastada sissepääsu kõikidesse osalevatesse muuseumitesse.

Muuseumide perepäeval osalesid ka Linnakodaniku muuseum, teaduskeskus Ahhaa, Tartu kunstimuuseum, trüki- ja paberimuuseum, loodusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Tartu linnamuuseum, Oskar Lutsu majamuuseum, mänguasjamuuseum, laulupeomuuseum ja KGB kongide muuseum.

Tagasi üles