Kadri Hinrikus pälvis Tartu lastekirjanduse auhinna

Kadri Hinrikus jagas juba auhinna kättesaamise eel fännidele autogramme.

FOTO: Margus Ansu

Täna kuulutati Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus välja ja anti üle neljas Tartu lastekirjanduse auhind, mille pälvis Kadri Hinrikus raamatu «Katariina ja herned» eest.

Teos kujutab lapsi lastekirjanduses üsna haruldases, kuid eluliselt väga sagedases olukorras – toime tulemas tänapäevase vastmoodustunud kärgpere tingimustes.

Zürii hinnangul on «Katariina ja herned» ilus ja sügava sisuga raamat algkooliealistele lastele. Lugu areneb tasakaalukalt, veidi mõtisklevalt, kuid on sellegipoolest põnev ja kaasahaarav. Raamatule on toredad illustratsioonid teinud Anne Pikkov.

Teiste kandidaadite seas olid veel Piret Raua «Kõik minu sugulased», Jaanus Vaiksoo «Kolm sügist», Koidu V.G.Ferreira «Domineeriv värv. Tumepunane», Venno Loosaare «Eitahalood»

Auhinna väljaandmist korraldas Tartu linnaraamatukogu koos mänguasjamuuseumiga. Žürii koosseisusu kuulusid Aidi Vallik, Ädu Neemre ja Kristi Läänesaar linnaraamatukogust, Annika Haga mänguasjamuuseumist ja õpetaja Piret Kimmel. Nagu eelmistel aastatel lähtus žürii valiku tegemisel põhimõttest, et raamatus peituv lugu pakuks avastamisrõõmu nii lastele kui ka täiskasvanutele, et kirjaniku mõte oleks väikest lugejat toetav, ning et teos oleks kirjutatud ilusas emakeeles.

Tagasi üles