Estiko kutsub osalema pingi ideekonkursil

Estiko soovib Tartu vanalinna paigutada enda 100. aastapäevaks pingi.

FOTO: Henri Zeigo

Tartu kammivabrikust alguse saanud ning tänavu sügisel oma sajandat sünnipäeva tähistav Estiko kuulutas välja Estiko 100 pingi ideekonkursi, mille tähtaeg on 21. mail.

Estiko-Plastari juhataja Triin Anette Kaasiku sõnul soovib ettevõte paigaldada Tartu vanalinna pingi, milles kajastub Estiko ajalugu ja väärikus.

«Estiko pakkus Tartu linnavalitsusele välja mõtte, et ettevõtjad võiksid senisest rohkem panustada linnaruumi elavdamisse. Ühtlasi lubasime ise eeskuju näidata. Kuna Eesti Vabariik 100 puhul saab sel aastal ka riigile kingitusi teha, siis soovimegi oma mõtte teoks teha ning ootame põnevaid kavandeid,» rääkis Kaasik.

Kuna Estiko on alguse saanud Tartu kunagisest kammivabrikust, siis peaks ka valmiv pink lähtuma kammi motiivist. Vastavalt konkursi tingimustele, peab pingi disain sobima avalikku ruumi. Samuti peaks istepink olema väärikas, meeldejääv, kaasaegne ja atraktiivne.

Ideekonkursi viib läbi ja võitja selgitab välja viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad ka Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus ning Artes Terrae maastikuarhitekt Heiki Kalberg. Konkursi auhinnafond on 1000 eurot.

Pingi ideekonkursist võivad osa võtta kõik soovijad, välja arvatud žürii liikmed ja ideekonkursi korraldamisega seotud isikud. Ideekonkursi tulemused avalikustatakse hiljemalt 21.06 Estiko kodulehel.

Estiko on Tartus tegutsev ettevõtete grupp, mille kolm suuremat tegevusala on pakendite tootmine, kinnisvara haldamine ja arendamine ning majutus- ning toitlustusteenuste pakkumine.

Konkursi täpsemad tingimused leiab siit

Tagasi üles
Back