Tegelased ahistavad kirjanikku ja lavastajad näitlejat

Peeter Rästast kirjanik Helduri osas piiravad Eduard Vilde «Mäeküla piimamehe» Mari (Anneli Rahkema, vasakult), Oskar Lutsu jutustuste Raja Teele (Silja Miks) ning A. H. Tammsaare «Tõe ja õiguse» Tiina (Liisa Aibel). FOTO: Alan Proosa/Rakvere Teater

Esmaspäeval toob Rakvere teater tartlastele juba teist korda näha «Ükssarvikute farmi», kus nelja naisega koos laval on ainult üks mees – Peeter Rästas. Seesama rohke habeme ja väheste juustega mees mängib ühtlasi Tartu Uue Teatri uusimas lavastuses «Emmanuelle'i jälgedes» ning vastab alamal neljale küsimusele. Muide, mõlemas lavastuses leidub omamoodi ahistamise teemat.

Tellijale Tellijale

Keda te kehastate Urmas Vadi kirjutatud ja lavastatud «Emmanuelle'i jälgedes. Ahistamise ABC», mis esietendus tänavu märtsis?

Me kolmekesi – mina, Helgur Rosenthal ja Maarja Jakobson – kehastame igasuguseid rolle. Mõned mu rollid on isegi sellised, mida ei tahaks vaatajale enne etendust öelda, et talle jätta avastamisruumi. Õrritamiseks võib öelda, et ma ei mängi ainult inimesi.

Tagasi üles
Back