E, 23.05.2022

EELK: kirikuvalitsus ei saa Maarja kirikut toetada

Eili Arula
EELK: kirikuvalitsus ei saa Maarja kirikut toetada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
EELK ei saa Tartu Maarja kiriku taastamist toetada.
EELK ei saa Tartu Maarja kiriku taastamist toetada. Foto: Kristjan Teedema

Vabariigi valitsus ei rahuldanud Tartu Maarja kiriku sihtasutuse viie miljoni euro suurust rahataotlust, mis kulub kiriku taastamiseks. Maarja kiriku sihtasutus saatis kahe miljoni euro suuruse rahataotluse ka Eesti Evangeelse Luteri Kirikule(EELK).

Praegu pole EELKl veel ka riigilt küsitud toetust käes, kuid juba on selge, et EELK ei saa Tartu Maarja kiriku taastamiseks eraldada soovitud kahte miljonit eurot.

«Riigipoolse toetuse väljamaksmine sõltub Riigikogust. Millal ja millistel tingimustel väljamakse toimub, ei oska me prognoosida, kuid Tartu Maarja kiriku ehitust ei saa kirikuvalitsus selle summaga paraku toetada,» vahendas EELK konsistooriumi avalike suhete spetsialist Regina Hansen.

Veel kinnitas Hansen, et ilmselt ulatab Maarja kirikule abikäe Soome luteri kirik. «On üsna tõenäoline, et Soome Evangeelne Luterlik Kirik toetab Tartu Maarja kiriku ehitust umbes 50 000 euroga, kuid see pole veel sada protsenti kindel,» märkis Hansen ning lisas, et enamaks EELK hetkel suuteline pole.

Märksõnad
Tagasi üles