Peipsil hätta sattunud kalamees kahlas Emajõe suursoos kümneid kilomeetreid

Peipsi järv. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Kristjan Teedema

Eile hilisõhtul aitas piirivalve hõljukipatrull kuivale maale mehe, kes oli Emajõe suudmealadel liikudes sihi kootanud ning hätta sattunud. Üle kolmekümne kilomeetri maha kõndinud mees pääses lõpuks piirivalvurite abiga soost.

Eile õhtul kella üheksa ajal palus piirivalvurite abi Peipsi järve lähistel Praaga küla soisele alale ära eksinud mees, kes enam ise kuivale maale ei pääsenud. Kuna aeg oli hiline ning väljas juba pime, ei osanud mees abistajatele oma asukohta öelda. Tal oli kaasas telefon, mille abil asukoht tuvastati.

Vestlusest mehega selgus, et ta oli läinud tõukekelguga Varnjast Peipsile kalale, ent jäässe tekkinud prao tõttu võtnud pealelõunal maale naasmiseks suuna hoopis Meerapalu poole. Kaasas olnud kompassi abil püüdis kalamees Meerapalust mööda rabamaastikku siiski tagasi Varnjasse jõuda, kuid Kalli jõe ja Emajõe vahelisel alal seigeldes eksis ta hämarduva õhtu saabudes soisele alale ära. Koosa jõeni jõudnud mees tõdes, et sealt ta enam ise kuivale maale ei pääse ning võttiski taskus olnud telefoni ning kutsus omale abi.

Abivajaja palvele reageerisid kohe nii Varnja jalgsipatrull koerajuhi ja teenistuskoeraga kui Mehikoorma hõljukimeeskond, kes eksinut otsima asusid. Mehe telefoni positsioneerides ning valgusrakette kasutades õnnestus abivajaja asukoht kiirelt välja selgitada ning vähem kui tunni möödudes kohtusid rabamaastikul Koosa jõe taha lõksu jäänud abivajaja ning hõljukimeeskond. Soisel alal seigelnud mees võeti hõljuki pardale ning ta toimetati kuivale maale, kust piirivalvepatrull ta mööda maismaad juba kordoni juurde autoni viis.

Mehel oli kaasas mobiiltelefon ning sihi kaotanuna võttis ta abi saamiseks ühendust piirivalvuritega. Ei ole mõistlik sihitult pimedas ohtlikul rabamaastikul ringi liikuda ning loota, et õige siht omal jõul üles leitakse, ütles Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba

Päeva jooksul enam kui 30 kilomeetrit kõndinud mees oli rännakust küll väsinud, ent meedikute abi ei vajanud. Kuigi kalamees seadis end pimedas ringi uidates ning jõgesid ületades korduvalt ohtu, on antud juhtum Lõuna prefektuuri operatiivjuhti Argo Turba sõnul heaks näiteks, kuidas hätta sattudes tegutseda. «Mehel oli kaasas mobiiltelefon ning sihi kaotanuna võttis ta abi saamiseks ühendust piirivalvuritega. Ei ole mõistlik sihitult pimedas ohtlikul rabamaastikul ringi liikuda ning loota, et õige siht omal jõul üles leitakse,» ütles ta.

Abivajaja kuulas telefonis juhised, jäi ühele kohale paigale, kirjeldas appitõtanutele detailselt end ümbritsevat keskkonda ning tegi igakülgset koostööd piirivalvuritega.

Tagasi üles