Tartu maanteel põrkasid kokku veok ja sõiduauto, õnnetuses viga saanud ​Signe Lahtein viibib raskes seisundis haiglas
Täiendatud kell 9.40!

Eile õhtul juhtus Tallinna-Tartu maanteel Adavere lähistel avarii, kus põrkasid kokku veok ja sõiduauto. Üks inimene sai raskeid vigastusi. Teadaolevalt on tegemist «Kodutunde» saatejuhi Signe Lahteinaga.

Telesaate produtsent Kristi Nilov postitas oma Facebooki seinal: «Kallis Signe, ma tean, et Sa tuled sellest välja! Ma lihtsalt tean!». Ka «Kodutunde» sotsiaalmeedia lehel öeldakse, et kogu meeskond palvetab Lahteina paranemise eest.

Kanal 2 programmidirektor Olle Mirme kinnitas, et osa «Kodutunde» saateid on ette salvestatud, kuid hooaja võtteperiood siiski veel kestab.

Esialgsetel andmetel kaotas Tallinna suunas liikunud Opel, mida juhtis 40-aastane naine, oma masina üle kontrolli ning paiskus kokku vastassuunas Tartu poole liikunud veokiga Volvo, mida juhtis 21-aastane mees. Mõlemad masinad paiskusid kokkupõrke järel teelt välja.

Politsei ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virk ütles, et veokit juhtinud mees on türklane, mistõttu on tema ülekuulamine keeruline. «Politseil on tõlk olemas ning teda oodatakse, et veokijuhti üle kuulata,» lisas ta. 

Politsei selgitas sündmuskohal, et veokijuht oli kaine ja juhtimisõigusega, tema õnnetuses viga ei saanud. Mõlemad sõidukijuhid kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust.

Veokijuhi esmaste ütluste järgi oli Opel liikunud oma vööndis, kui kaotas ühel hetkel juhitavuse ning paiskus vastassuunda, kus toimus ka kokkupõrge. «Pealtnägijate sõnul võis liiklusõnnetuse põhjustada libe tee ning liiklusreeglite rikkumist pole esialgu põhjust kahtlustada,» ütles Virk.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kristjan Tommingas kirjeldas, et teelõik sündmuskohal oli lörtsisegune ja libedavõitu. «Sõiduteed võivad kohati olla libedad, mistõttu tuleb kiirust valides teeolusid sõidu kestel pidevalt uuesti hinnata. Sõiduteede olukord võib kohati näida ka juba kevadine, kuid ööpäevas kõigub temperatuur nullkraadi ümber ja muudab seeläbi ootamatult ka teeolusid. Ka selle õnnetuse juhtudes kõikus Põltsamaa vallas temperatuur nulli ja ühe vahel,» tõdes operatiivjuht.

Juhtumi täpsemad üksikasjad selgitatakse menetluses.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles