Tammelinna lisandub tänavaid ja eramuid

Tamme puiestee (vasakul) ja Raja tänava vahel vanas õunaaias võtavad saemehed maha võsa ja puid. Tulevikus on sel alal üle paarikümne uue eramu.

FOTO: Kristjan Teedema

Saemehed võtavad Raja tänaval maaülikooli endises ligi kaheksa hektari suuruses õunaaias maha võsa ja puid. See pole kevadine hoolduslõikus, vaid ettevalmistus kopa maasse löömiseks. 

Tellijale

Raja tänaval vanas suures õunaaias võtavad saemehed maha võsa ja puid. Seal laseb Raja ja Mureli tänava vahel ligi 2,5-hektarisel alal eramukruntidele platsi puhtaks teha OÜ Tammelinna Investeeringud.

Sel kevadel paneb ettevõte õunaaias kõrvuti maa-aluste tööde tegemisega müüki 25 eramu krundid. Nende kodude aadressid tulevad Tammelinna uute tänavate ehk Tammiku ja Tammepärja tänava järgi. Kolmas uus tänav, Muuluka, rajatakse pisut eemale.

Suurem osa Raja 24 endisest õunaaiast kuulub ASile Nordecon, kes seal veel koppa maasse ei löö. Eelmisel aastal soetas ka Tartu linnavalitsus vanasse õunaaeda ligi 1,6-hektarise maatüki piirkonna uue koolimaja kohaks. Linnavalitsuse tööplaanis lähimal kümnel aastal selle koolimaja ehitust ei ole.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles