N, 30.11.2023

Tartu bussijaama lähedusse tuleb elektrisõidukite rendipunkt

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu bussijaama juurde tuleb ELMO rendipunkt.
Tartu bussijaama juurde tuleb ELMO rendipunkt. Foto: Margus Ansu / Postimees

Tartu linn ja Elmo Rent avavad täna uue elektriautode rendipunkti, et muuta keskkonnasäästlike elektrisõidukite jagamisteenus veelgi paremini kättesaadavaks nii tartlastele kui ka linna külastajatele. 

Uus rendipunkt avatakse Tartu bussijaama kõrval asuva hotelli Tartu ees, Soola 3a parklas. 

Elmo Rent pakub elektrisõidukite lühirendi teenust juba aastast 2013. Pärast erastamist eelmise aasta septembris on fookus teenuse arendamisel, samuti uute rendipunktide avamisel.

Rendipunkti asukoha valik Tartu bussijaama juurde on igati loogiline samm – busside, kaubanduskeskuste ja turu lähedal. «Toome senise teaduskeskus Ahhaa juures asuva rendipunkti uude asukohta, et meie praegustel ja tulevastel klientidel oleks veelgi mugavam teenust kasutada,» põhjendas Elmo Rendi tegevjuht Enn Laansoo juunior asukohavalikut. 

Uue rendipunkti avamisega on Elmo Rendil kaetud peamised transpordimagistraalid. Lisaks Tartu bussijaamale rongijaam, Annelinna elanikke teenindab Eedeni kaubamaja rendipunkt. 

Keskkonnasäästlike transporditeenuste kättesaadavuse suurendamiseks nähakse jätkutegevusena ette linna ja Elmo Rendi koostöös elektriautode rendi- ja laadimispunktide laiendamist kesklinnas. 

Lähiajal on linnal SmartEnCity projekti raames plaanis paigaldada kesklinna piirkonda viis elektriautode kiirlaadimispunkti. Üks asukohti on ka bussijaama ja hotell Tartu vahel asuv parkla. Sealsesse rendipunkti paigaldab ELMO Rent ka tavalaadijad rendiautode laadimiseks. 

«Tartu linn on juba paari aasta vältel uurinud erasektori huvi  elektriautode jagamispõhise renditeenuse pakkumiseks korterelamute läheduses, et elanikel tekiks tõsiselt võetav alternatiiv isikliku sõiduauto soetamisele,» ütles abilinnapea Raimond Tamm. 

«Oleme kaardistanud selle idee elluviimiseks sobivad asukohad lisalaadijate paigalduseks ning Elmo Rent on valmis Tartu linnaga koostöös hea idee ka realiseerima,» kergitas järgmiselt tegevuselt katteloori Laansoo juunior. 

Lisaks sõidujagamisteenusele panustab Tartu linn muude keskkonnasäästlike transporditeenuste kättesaadavuse suurendamisele. Praegu on töös Tartu rattaringluse hange, mille tulemusena luuakse tartlastele mugav võimalus kasutada elektri- ja tavarattaid igapäevase liikumise hõlbustamiseks. 

Facebook
Comments
Tagasi üles