Kliinikum ei taha endale sünnituskombinaadi mainet

Henri Zeigo
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Helle Karro sõnul on Põlva naised lahkesti oodatud Tartusse sünnitama.
Helle Karro sõnul on Põlva naised lahkesti oodatud Tartusse sünnitama. Foto: Henri Zeigo

Haigekassa otsus sulgeda Valga ja Põlva haigla sünnitusosakond on pannud paljud Lõuna-Eesti  tulevased emad muretsema, kas lapse ilmaletoomine on piisavalt turvaline ning ega juhtumisi Tartu ülikooli kliinikumist ei saa seetõttu sünnituskombinaati, mis rahvamasside tungi ajal kaotaks inimlikkuse. Kliinikumi naistekliiniku juhataja Helle Karro kinnitusel ei ole nendel kuuldustel alust ning Eestis on endiselt väga ohutu sünnitada.

Karro sõnul on tavaline praktika, et mõne aasta möödudes vaadatakse Eestis üle sünnitusvõrgud. Põlva haigla sünnitusosakond suletakse oktoobris, Valgas ei ole veel kuupäeva paika pandud. Mööda ei saa vaadata tõsiasjast, et meie elanikkond vananeb ning viljakas eas naisi jääb suurematest tõmbekeskustest eemal vähemaks. «Meie oleme valmis kõiki sünnitajaid vastu võtma,» tõdes Karro.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles