Galerii: Tartu ettevõtlikud daamid tunnustasid edukaid naisi

Greete Palgi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

16. märtsi õhtul tunnustas Tartu ettevõtlike daamide assotsiatsioon kolme naist, kes on olnud silmapaistvalt edukad.

Eduka daami tiitleid jagati tänavu välja kaks, mille pälvisid kirjanik Kristiina Ehin, kes ei saanud üritusel osaleda, ja ettevõtja Ruth Oltjer. Oltjer tõi auhinna saamisel välja, et kuigi ülikoolis on tudengite seas naisi meestest rohkem, kipub ettevõtluses vastupidi olema.

«Märgakem noori naisi, kelle silmis on säde ja rõõm. Üksi tipus on olla külm ja tuuline,» lausus Oltjer ning lisas tsiteerides Madeleine Albrgithi, et põrgus on eraldi koht neile naistele, kes pole teisi naisi aidanud. 

Aastate daamiks 2018 valiti Lehte Hainsalu, kes ütles, et tiitli saamine üllatas ning rabas teda. «Olen aastates Tuhkatriinu, kes tuli täna oma ballile,» lisas tuntud kirjanik Hainsalu, kes lubas nüüd ka naljatledes daamiks hakata. 

Pidulikul galaõhtul Mileedi keskuses mängisid muusikat keelpillitrio Con-taktid ja tenor German Javier Golami Torres-Padro. Edukaid daame õnnitles ka Tartu linnapea Urmas Klaas. 

Eduka daami ning aasta daami tiitleid jagatakse ametialaselt ning ühiskondlikult silmapaistvatele naistele, et rõhutada nende panuse olulisust. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles