Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Spetsialistid konverentsil – kuidas toimetada lastega, kel on mitu psüühikahäiret

Konverentsi avamise hetked. FOTO: Evelin Tamm

Täna leiab Dorpati konverentsikeskus aset Tartu Herbert Masingu kooli 25. juubelit tähistav konverents «Tabamata tervik – mitmikdiagnoosid».

Kooli rehabilitatsioonimeeskonna tegevusjuht Evelin Tamme sõnul annab sündmus ülevaate sellest, kuidas töötada noortega, kellel on diagnoositud rohkem kui üks psüühikahäire.

Töö on alanud. FOTO: Evelin Tamm

«Need on lapsed, kellel avalduvad väga sageli erinevad käitumishäired, mis muutuvad neil haridussüsteemis püsimise ja hariduse omandamise keeruliseks,» täpsustas ta.

Konverentsi peaesineja on kliiniline neuroloog Susanne Nordby Johansen, kes tutvustab Norra kogemust töös mitmikdiagnoosidega lastega. Ta on pikaajalise töökogemusega spetsialist kliinilise neuropsühholoogia vallas.

«Tema peamiseks tööülesandeks olnud diferentsiaaldiagnostika läbi neuropsühhiaatrilise hindamise,» rääkis Tamm. «Töös laste ja noortega on Susanne peamises huviorbiidis olnud aktiivsus- ja tähelepanuhäire ning neuropsühholoogilised funktsioonid, komplekssed käitumishäired ning noores eas esinevad psühhootilised häired.»

Lisaks Norra kogemuse jagamisele antakse konverentsil ülevaade noorte enimlevinud psüühikahäiretest. Need on autismispektri häire, aktiivsus- ja tähelepanuhäire, intellektipuue ja õpiraskus, depressioon ning kiindumushäire.

Konverentsisaal on rahvast täis. FOTO: Evelin Tamm

Konverentsil saavad sõna praktikud, kel on lisaks teoreetilistele teadmistele jagada aastatepikkust kogemust oma otseses töös vastavasse sihtrühma kuuluvate lastega.

Näiteks Tartu Herbert Masingu Kooli eripedagoogid Merje Kivikas, Ana Kontor, Meelika Maila ning kooli direktor Tiina Kallavus.

Samuti lastepsühhiaater Anne Daniel-Karlsen ja TÜ Kliinikumi kliiniline psühholoog Kärolin Kajalaid.

Evelin Tamm ütles lõpuks, et nagu sünnipäevalapsele kombeks, ootavad nad sünnipäevaks kingitusi. «Kinkige Masingu koolile juubeliks häid sõnu! Just neid, mis inimestel esimesena meie kooliga seoses meenub,» ütles ta.

Oma kingi saab edasi anda aadressil https://goo.gl/forms/SxdQGwDT6DskdzAg1

Tagasi üles
Back