L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

JÄRELVAADATAV: rektorikandidaadid pidasid Tartu Postimehe toimetuses maha esimese debati

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments

Tartu Postimehe toimetuses debateerisid Tartu ülikooli tuleviku üle rektorikandidaadid professor Margit Sutrop ja professor Toomas Asser. Kandidaatide esimest avalikku mõttevahetust juhtis reporter Kaspar Koort.

Praktilise filosoofia professori Margit Sutropi esitasid rektorikandidaadiks humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna nõukogu, sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu. Sutrop on humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, eetikakeskuse juhataja, rektoraadi liige ja Academia Europaea liige.

Neurokirurgia professori Toomas Asseri esitasid rektorikandidaadiks sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu, meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu. Asser töötab närvikliiniku juhatajana, lisaks on ta Tartu ülikooli nõukogu ja Eesti teaduste akadeemia liige.

Valimiskogu valib Tartu ülikoolile uue rektori 26. aprillil. Senine rektor Volli Kalm lahkus ootamatult meie seast pärast seda, kui teda oli Kääriku suusarajal tabanud raske terviserike. Praegu täidab rektori kohuseid religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles