GALERII: otse nurgalöögist sisse lastud värav murdis vapralt võidelnud Tammeka

Eesti jalgpalli meistriliiga kolmandas voorus pidas hooaja esimese kodumängu Tartu JK Tammeka, kui Sepa staadionil võõrustati 430 silmapaari ees FCI Levadia meeskonda. Visalt võidelnud ning tänavuse hooaja ühele suurfavoriidile korralikult hambaid näidanud tartlaste mäng lagunes teise poolaja keskel, mil ootamatul kombel lubati vastaste ukrainlasest leegionäril Juri Tkatšukil skoorida otse nurgalöögist.

74. minutil duubeldas külaliste eduseisu kiire vasturünnaku järel teine ukrainlane Roman Debelko ning mängu lõppseisu 3:0 vormistas kohtumise kolmandal lisaminutil Bosnia ja Hertsegoviina koondisekski kuus mängu pidanud Muamer Svraka. Pisut enne seda oli Tammeka jäänud platsile kümnekesi, kui punase kaardi teenis äärekaitsja Mikk Laas, kes rammis valusalt vastu reklaamtahvlit oma Levadia ametivenna Markus Jürgensoni.

Tammeka peatreener Kaido Koppel tõdes pärast kohtumist, et otse nurgalöögist sisse lastud värav osutus mängu murdepunktiks. «Kuni sinnamaani olid vastaste rünnakud suures plaanis kontrolli all ning kuna nad mängisid üsna kõrge kaitseliiniga, siis saime ka ise mõningaid väga häid läbijookse sinna liini taha ja tekkis ka endal selliseid poolvõimalusi,» arutles Koppel.

Kuna kohtumine lõpuks ikkagi kaotati, ei saa Koppeli hinnangul ka mänguplaani kordaläinuks lugeda, kuigi kuni esimese Levadia tabamuseni oldi kenasti mängus sees. «Igasuguse mänguplaani eesmärgiks on võita, see aga ei õnnestunud,» tõdes peatreener.

Mikk Laasi punase kaardi olukorra kohta märkis Koppel, et ta väga täpselt ei näinud, mis juhtus, kuid tema sõnul ei peagi vastane end Tartus väga mõnusalt tundma, ta peab ka natuke haiget saama. «Ma loodan muidugi, et vastane jäi terveks, aga siin ei peagi mugav olema,» rõhutas Koppel.

Kuigi Levadialt tuli vastu võtta kaotus, jääb Kaido Koppel hooaja algusega laias laastus rahule, sest nii Tallinna Kalevit kui ka Pärnu Vaprust võideti ning tabelis ollakse viiendal kohal.

«Kuus punkti on väga hea, näiteks Paide ei saanud eile Pärnust jagu,» märkis Koppel.

Järgmises voorus kohtub Tammeka eeloleval pühapäeval võõrsil Nõmme Kaljuga. Koppel möönis, et võrreldes tänasega midagi kergemaks ei lähe, kuid vihast lahingut lubas ta sellest hoolimata. «Ega neil ka lihtsam ei ole,» teatas Tammeka loots enesekindlalt.

Tagasi üles
Back