Loodusmuuseumi huvipäeval tutvustatakse elu arengut Maal

Ihtüosaurus.

FOTO: Riin Riiberg

Laupäeval, 10. märtsil kutsub Tartu ülikooli loodusmuuseum kõiki huvipäevale «Elu areng Maal», et uurida ja avastada, millised elusolendid elasid Maal miljardeid ja miljoneid aastaid tagasi.

Huvipäevast on oodatud osa võtma igas vanuses loodusesõbrad. Töötoas saab uurida kivistisi ja nende tekkimist ning otsida vastust küsimustele, kus neid Eestis kõige rohkem leidub ja miks see nii on. Muuseumi geoloogiasaalis saab minna rännakule Maa ajalukku, et uurida kõige põnevamaid paleontoloogilisi probleeme.

Huvipäeval osalejad saavad teada, millal kasvasid hiidkollad ja -osjad, millal ilmusid Maale saurused, kus elasid rüükalad ja trilobiidid, mida sõid mammutid ning mille poolest erineb ürglind Archaeopteryx tänapäevastest lindudest. Meisterdamise õpitoas saab endale valmistada paberist dinosauruse.

Loodusmuuseumi huvipäeval on avatud ka lemmikloomade õpitoad algusega 11.30 ja 13.30. Neis tehakse tutvust tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni, kilpkonnade ja teiste eksootiliste lemmikloomadega.

Huvipäev «Elu areng Maal» toimub 10. märtsil kell 11–15.30 Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Osaleda saab muuseumipiletiga.

Tagasi üles
Back