Tartu jalgrattakool kutsub uusi õpilasi kevadkursustele

Algavad jalgrattakoolitused.

FOTO: Sille Annuk

Tartu loodusmajas toimub sel kevadel kolm jalgrattakoolitust 10–15-aastastele õpilastele, kes soovivad taotleda jalgrattaluba.

Teooriatunnid toimuvad Tartu loodusmajas aadressil Lille 10, sõidutund Tähtvere mänguväljaku juures õppeplatsil. Tulenevalt jalgratturite koolitamise nõuetest on esimesel korral ka lapsevanema osalemine tunnis kohustuslik.

Õppesõit ja sõidueksam toimuvad kursuste lõpus. Sõidupäev toimub Tähtveres Tartu laululava juures asuval jalgratta õpperajal. Lapsel peab olema sõidukorras jalgratas ja kaitsekiiver. Kui lapsel ei  ole endal jalgratast, siis palume sellest aegsasti teada anda, et õpetaja saaks kaasa võtta lisaratta.

Kõik jalgrattakooli edukad läbijad saavad endale jalgratta juhiload ja helkurvesti, et jalgrattaga sõites olla nähtavamad! Samuti kingib Tartu linnavalitsus kõigile kursusel osalejatele uue Tartu jalgrattakaardi.

Lisaks pakume rattakursuse jooksul ühissõidupäevi, kuhu on oodatud nii rattakooli lapsevanemad ja õpilased kui ka kõik teised huvilised. Ühissõidud pakuvad õpilastele hea võimaluse harjutada sõitu linnaliikluses juba enne lubade kättesaamist ning kõigile teistele võimaluse lihvida oma liiklemisoskusi. Ühissõitude ajad selguvad kursuse jooksul.

Jalgrattakooli laste kursusi viib läbi Õnneleid Liikluskool. Koolitajateks on Toivo Õnneleid ja Jana Õnneleid, kes on mõlemad  pikaajalise kogemusega jalgrattaõppe koolitajad ning töötanud Tartu  linna koolides ja autokoolides. Ühissõidu korraldab jalgrattaentusiast Ilmar Peeter Part.

Tagasi üles