Peeter Volkonski: peaksime mõtlema, millise maa endast maha jätame

Kristel Kaljuvee
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peeter Volkonski ja Maria Volkonskaja.
Peeter Volkonski ja Maria Volkonskaja. Foto: Postimees

Punkrokkar Peeter Volkonskit, kes ka neljapäeval Vanemuises Eesti Vabariigi 100. aastapäeva kontserdil üles astus, nägi suurel peoõhtul ERMi laval, sedapuhku plaadikeerutaja rollis. Legendaarne rokimees lubas külalisi kostitada muusikaga Hiina hevist kuni Madagaskari metalini.

President Kersti Kaljulaid pidas täna väga sisuka kõne. Milline mõte teie jaoks kõlama jäi?

Oleks hea, kui ma nüüd õigest aru sain. See on ju kena, et riik sai 100-aastaseks, aga kui hakata laiemalt mõtlema, siis riigid tulevad ja lähevad. Aga maa, see võiks jääda. Me peaksime mõtlema just selle peale, et millise maa me endast maha jätame. See oli minu jaoks oluline.

Õhtu muusikalise poole avas teater NO99 kontsert. Kuidas meeldis?

Ärme sellest üldse räägi, ma ei saanud ühegi näitleja kõnest aru. See akustika oli siin selline, et sõnadest ei olnud midagi aru saada. Mis ma vaatan seda pilti?

Tuleme korraks veel tagasi selle mõtte juurde, et millise maa me endast maha jätame. Mida te tahaksite öelda neile, kes meie maal saja aasta pärast elavad?

Tahaksin neile öelda, et ma palun ärge olge nii lollid ja ärge hakake endast sada aastat hiljem olevale põlvkonnale midagi ütlema.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles