E, 4.12.2023

President laulis muusikalises rännakus kaasa

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Presidendi vabariigi aastapäeva kõne ja kontsert Eesti Rahva Muuseumis.
Presidendi vabariigi aastapäeva kõne ja kontsert Eesti Rahva Muuseumis. Foto: Margus Ansu

ERMis ja kodustel ekraanidel rahva ette tulnud muusikalise rännaku stsenaariumi autorid ja režissöörid ning presidendi vastuvõtu lavastajad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo olid kaasanud lavastusse osalejaid ka Tartu kandist. Videosalvestise vahepeal ja muusikalise rännaku lõpul laulis Tartu ülikooli akadeemilise naiskooriga Triin Kochi dirigeerimisel kaasa president Kersti Kaljulaid.

Kui videos Eestimaal seigelnud bussiseltskond peatus ERMi peaukse ees, kõlas Tõnis Mägi „Palve“ autori ja keelpillikvarteti (Karmen Urb, Lota-Loviisa Rohtla, Teele-Liis Tiidor, Heiki Palm) esituses.

Rännaku muusikaline nõuandja oli Jaan-Eik Tulve. Juba nimetatute kõrval osalesid Eesti riiklik sümfooniaorkester (dirigent Olari Elts), Lauri Õunapuu, Meelika Hainsoo, Tarmo Noormaa ja Anu Taul, Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni B-kompanii (leitnant Tõnu Niilo), Erkki-Sven Tüür, Vox Clamantis (dirigent Jaan-Eik Tulve), Sven Grünberg, Tallinna muusikakeskkooli naiskoor (dirigent Ingrid Kõrvits), Arhailise Meestelaulu Selts, Viljandi muusikakooli puhkpilliorkester (dirigent Bert Langeler) ning NO 99 näitlejad Rasmus Kaljujärv, Eva Koldits, Rea Lest, Jörgen Liik, Gert Raudsep, Simeoni Sundja, Ragnar Uustal ja Maarika Vaarik, aga ka koer Lola.

Muusikalisel rännakul kõlasid Kristjan Jaak Petersoni, Betti Alveri, Mats Traadi ja Lauri Sommeri tekstid.

Kui president Kersti Kaljulaid ja härra Georgi-Rene Maksimovski alustasid kätlemistseremooniat, pani nn silla-alal suures ruumis pillid helisema ansambel Trad. Attack!. Hiljem oli kavas Ivo Linna ja ansambli Supernova esinemine ning lõpuks pani Peeter Volkonski diskoripuldist mängima maailmamuusikat.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles