Kunstiprogramm «Lätted» algab Peeter Alliku isatalus

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peeter Allik kuulutab isatalus kunsti.
Peeter Allik kuulutab isatalus kunsti. Foto: Voronja galerii

Jõgevamaal Kursi külas, kus on üles kasvanud kunstnik Peeter Allik, saab ainult kahel päeval, 24. ja 25. veebruaril vaadata tema teoste näitust. Selle korraldab Voronja galerii oma kunstiprogrammis «Lätted», mille raames avatakse 15 kuu jooksul järgemööda igas Eesti maakonnas väljapanekuid kunstnike sünni- või lapsepõlvekodudes.

«Peeter on kunstiväljal nüüdseks tegutsenud rohkem kui 40 aastat. Tema tegemisi on tunnustatud Eestis ja rahvusvaheliseltki,» teatasid galeristid Kaili Kask ja Raul Oreškin. «Ka näituste ajalugu on Peetril aukartustäratav, alles hiljaaegu sai Tartu kunstimuuseumis näha tema suurejoonelist ülevaatenäitust. Kursi külas pole aga Peeter varem oma teoseid välja pannud. Ma parandame «Lätete» raames selle vea.»

Näitusel on kunstniku veel eksponeerimata maale, illustratsioone Vahur Afanasjevi romaanile «Serafima ja Bogdan» ning Peeter Alliku isa Kaljo Alliku valmistatud mööblit ja pille. «Pakume hernesuppi ja Peeter lubas sülti keeta,» lisasid galeristid. «Külmarohtu saab ka. Magusat võib külakostiks tuua.»

Tagasi üles