Annelinna õpilased korraldasid kontserdi, kus esines tuhat last

Aime Jõgi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu Annelinna gümnaasiumi õpilased pidasid vastlanädalat, mis kulmineerus suure kontserdiga, kus astusid üles peaaegu kõik õpilased. Kooli direktor Hiie Asser ütles, et kui varasematel aastatel on kontserdil lauldud peamiselt vene rahvalikke ja rahvalaule, siis Eesti Vabariigi juubeliaastal lõimis koolipere kokku nii eesti kui vene traditsioonidel põhinevad esinemisnumbrid, seega leidis üheaegselt aset nii maslennitsa kui ka vastlapäev.

Hiie Asseri sõnul käis laval ligi tuhat last vanuses 7 – 19 aastat. Etteasted valmisid koostöös nii, et nooremad ja vanemad õpilased olid klassiti paarides. Laule õpetasid muusikaõpetajad, tantsuseadeid tegid vanemate klasside õpilased koos õpetajatega ning tantsusamme hakati harjutama niipea, kui jõulupidudest saalid vabaks said.

Pärast paaritunnist kontserti koolimajas mindi koolimaja ette õue «koletist» põletama, kuna see aitavat kurje mõtteid ja halbu asju inimestest eemal hoida.

«Et vastlapidustusi on meie koolis aastaid peetud, siis on meile kogunenud hulk kostüüme,» rääkis Hiie Asser veel. «Neid õmmeldakse igal aastal aga juurdegi ning nende eest oleme tänulikud lapsevanematele, kes on ka meie kõige tähtsam publik. Vanemaid ja vanavanemaid on kontserdil alati rohkesti. Tavaliselt on publiku hulgas ka naaberkoolide õpilasi, näiteks iga-aastased külalised on Tartu waldorfgümnaasiumi õpilased.»

Sündmus leidis aset 12. kuni 15. veebruarini ning vastlapidustuste traditsioon on Annelinna gümnaasiumis juba enam kui viisteist aastat vana.

Tagasi üles