Tartlasi kutsutakse rohkem liikuma

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Üleskutsel saab osaleda ka näiteks töölt koju kõndides.
Üleskutsel saab osaleda ka näiteks töölt koju kõndides. Foto: Liis Treimann

Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond kutsub tartlasi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kingituseks rohkem liikuma. 

Kõige käepärasemaks liikumisviisiks on kõndimine, mis ei eelda spetsiaalse spordivarustuse olemasolu. Aktiivset liikumist propageeriva kampaania raames kogutakse aktiivsusminuteid. Arvesse läheb kõndimine, mida tehakse mõõdukas tempos vähemalt 30 minutit järjest, näiteks kõndimine töölt koju, tervisekõnd, kepikõnd või tempokas jalutamine. 

Kampaania kestab 24. veebruarist 24. juunini – vabariigi aastapäevast võidupühani. 

Kampaanias osalemiseks tuleb teha järgmist: 

1. Loo endale Endomondo kasutajakonto aadressil www.endomondo.com

2. Lae telefoni Endomondo rakendus. 

3. Liitu kampaaniaga (Challenges) «Tartlase aktiivsusminutid Eesti Vabariigile». 

4. Vali oma liikumisviisiks kõndimine (Walking) ja salvesta oma liikumised Endomondo telefonirakendusega. Arvesse läheb kõndimine, mis kestab vähemalt 30 minutit järjest. 

5. Tee Endomondoga registreeritud liikumiste statistika teistele nähtavaks. 

6. Sünkroniseeri Endomondo rakenduses oma liikumised (vajalik internetiühenduse olemasolu). 

Endomondos oma osaluse registreerunud aktiivsete osalejate vahel loositakse välja tervistedendavad auhinnad. Loosimises osalemiseks kogu perioodil 24. veebruarist 24. juunini vähemalt 2000 aktiivsusminutit ja märgi oma liikumised teistele nähtavaks. 

Auhindadeks on kaks Polar A360 aktiivsusmonitori (randmelt pulsi lugemise funktsiooniga), 20 «Terve Tartu» logoga joogipudelit, viis võimlemispalli ja viis treeninguks mõeldud kummilinti. 

Vaid ligi 40% eestimaalastest liigub pool tundi järjest kahel või enamal päeval nädalas. Riiklike liikumissoovituste kohaselt peaksid lapsed ja noorukid liikuma 60 minutit päevas, täiskasvanud aga vähemalt 150 minutit nädalas mõõdukas tempos. Liikumine võiks olla nädalas ühtlaselt jaotatud. Täiskasvanule on soovitatav liikuda vähemalt viiel päeval nädalas mõõdukas tempos vähemalt 30 minutit. 

Tagasi üles