EV100 raamatusari köidab ühte Eesti saja aasta lood

FOTO: Eesti Meedia

19. veebruaril esitlevad ajaloolased Mart Laar ja Toomas Hiio Tallinnas Solarise Apollo kinos ühistööna loodud Eesti Vabariik 100 raamatusarja avaraamatut «Eesti riigi 100 aastat». Juubeliperioodil jõuab lugejateni 44 vabariigi 100. aastapäevale pühendatud teost, mis avavad riigi viimase sajandi arengulugu.

«Sari valgustab 44 teosega Eesti eri valdkondade arengulugu viimase saja aasta jooksul. Sarja haare on tõesti väga lai, meditsiinist kultuuri ja moeni, ning teemadest kirjutavad oma valdkondade tõelised eksperdid,» rääkis riigikantselei EV100 juhtrühma liige Tiit Pruuli. 

Raamatusarja teemad valiti juhtrühma ja raamatusarja kolleegiumi koostöös. Kolleegiumi koosseisu kuulusid Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari. Teoste autorid on Eesti eri valdkondade asjatundjad, kelle hulka kuuluvad näiteks Mart Kalm, Ene-Margit Tiit, Toivo Meikar ja paljud teised eksperdid. 

Aktsiaseltsi Eesti Meedia juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul on ettevõttel au olla riigikantseleile ja EV100 korraldustoimkonna partner raamatusarja kirjastamisel. Nuutmanni sõnul tagab 44 teose ilmumise kirjastuse Post Factum meeskond, toetudes koostööle autorite, arhiivide ning valdkonna asjatundjatega. 

Ühtlasi teavitab Eesti Meedia oma meediakanalites üldsust raamatute ilmumisest. «Tagame, et igal soovijal on võimalus huvipakkuv teos taskukohase hinnaga kohe ilmumisel või ka tellides osta,» lisas Nuutmann.

EV100 raamatusari on müügil 16. veebruarist Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Raamatute ettetellimine ja esitluste info on leitav veebilehelt www.apollo.ee/EV100.

Loe ka neid

Tagasi üles