Tartu maraton.

FOTO: Kristjan Teedema

Eilsel Tartu maratonil kokku kukkunud mees suri haiglas. Tartu ülikooli kinnitusel on tegu Tartu ülikooli inimgeograafia professori Rein Ahasega.

Kuutse ja Peebu teeninduspunktide vahel 34,5 kilomeetri läbimisel tabas inimgeograafia ja regionaalplaneerimise õppetooli juhatajat Rein Ahast terviserike ja ta kukkus kokku. Teda hakati elustama ning ta toimetati kriitilises seisus Tartu ülikooli kliinikumi, kus ei suudetud Ahase elu päästa.

Rein Ahas.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Rein Ahas sündis 10. detsemberil 1966. aastal Tartus. Ta lõpetas 1991. aastal Tartu ülikooli geograafina eriprogrammiga loodusgeograafia ja looduskaitse erialal. Doktoritööd «Spatial and temporal variability of phenological phases in Estonia.» kaitses Ahas 1999. aastal. 

Rein Ahas on põhiliselt töötanud Tartu ülikooli geograafia osakonnas. Ahas on 2006. aastast TÜ inimgeograafia ja regionaalplaneerimise õppetooli juhataja. Ta on olnud külalisprofessor Oxfordis, USAs, Austrias, Rootsis, Belgias ja Soomes. 

Ahas on esinenud keskkonna- ja planeerimiseteemaliste ettekannetega konverentsidel, foorumitel ja avaldanud artikleid Eestis ja rahvusvaheliselt. Ta on pälvinud enda teadusartiklite eest rahvusvahelist tunnustust.