Koera-aasta algus tõi jääskulptuuri ja seinahaikud

Tartu raekoja platsil tähistati reede õhtul idamaade koera-aasta saabumist. Nagu eelnevatel aastatel, oli selgi korral ürituse kulminatsiooniks jääskulptuuri pidulik avamine ühes kultuuriprogrammiga. Eriline oli sedapuhku see, et soovijad said ise luua haikusid ja neid kõigile nautimiseks seinale näidata.

Koera-aasta vastuvõtmise programmi produtsendi Indrek Lehe sõnul hakati sündmuseks valmistama juba eelmisel aastal, mil Tartus peeti kirjanduslinna üritusi. Muu hulgas sündis koostöös Tiigi seltsimajaga idee linnahaikust: kooliõpilased said kirjandusõpetajate ja jaapani ekspertide juhendamisel luua haikusid. Parimad neist jõudsidki nüüd videoprojektori abil Raekoja plats 6 hoone seinale.

Ka pealtvaatajad said oma loomingut samal moel kõigile nähtavaks muuta, kuid esmalt vaatas luuletaja Contra oma terava pilguga tahvelarvutisse sisestatud mõtted üle – ikka selleks, et mõni liiga üleannetu sõnum läbi ei läheks.

Jääskulptuuri avamise ajal lõid meeleolu taiko-trummid, mis toodi kohale Tallinnas tegutseva Jaapani kultuuriasutuse Moshi Moshi abiga. Trummidel mängis teiste seas produtsent Indrek Leht ise. «Olime ettevalmistanud oma improvisatsioonilise kava, kuid ettekandele tulid ka mitmesaja aasta vanused Jaapani taikolood,» selgitas ta.

Vastavatud jääskulptuuri autor on Kalle-Priit Pruuden. Töö kannab pealkirja «Vabariigi valvur».

Idamaade uusaasta puhul tervitas rahvast ka Tartu linnakirjanik Mika Keränen, kes samuti kandis ette mõned äsja loodud päevakajalised haikud.

MIKA KERÄNEN

VÄÄRINDATUD HAIKUD

mu tselluloos

mu õnn ja rõõm

---

põdral puidurafineerimistehas metsa sees

mul kesklinnast kiviga visata

---

siin laupäevaõhtuselt lõhnavad kased

ja mänd ja kuusk

---

tehase rikke korral

toimub puidu väärindamine  

eesti rahva muuseumis

---

öö lõhnab vihma sajab

glaubrisool tartu peal

---

kaunim tsellutehas

on eestis tartus

emajõe kalda peal

Tagasi üles