E, 6.02.2023

Maratonil on kõige olulisem õige tempo

Kaspar Koort
, reporter
Maratonil on kõige olulisem õige tempo
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Taavi Lehemaa lõpetamas Tähtvere spordipargis treeningut. Tema sai detsembris harjutada Rootsis ning sestap ettevalmistuse üle ei kurda.
Taavi Lehemaa lõpetamas Tähtvere spordipargis treeningut. Tema sai detsembris harjutada Rootsis ning sestap ettevalmistuse üle ei kurda. Foto: Kristjan Teedema

Lumesadu ei mõju libisemisele just kõige paremini ning sestap ei hakanud kogenud suusahunt Taavi Lehemaa eile hommikul Tähtvere spordipargis klassikalise tehnikaga vaeva nägema. Ta sõitis vabatehnikas ja rahulikus tempos kakskümmend kolm kilomeetrit, ning tema poolest võiks Tartu maraton toimuda kasvõi homme.

Meie suur suusapidu Tartu maraton on ukse ees. Kuidas peaksid talitama need spordisõbrad, kel kange tahtmine 18. veebruaril 63-kilomeetrine distants läbi sõita, kuid kel kehvade olude tõttu suusakilomeetreid napib? Minna või mitte?

«Ikka tuleb minna, see on ju nagu laulupidu,» pole suusatajale Taavi Lehemaale siin mingit küsimust. Kui inimene just viimased kuud diivanil pole lösutanud, vaid liikunud ja mingil määral sporti teinud, ei tohiks maratoni sõitmises olla tema arvates midagi hullu. Küll tuleb jälgida seda, et asja võetaks rahulikult ning rajal kulgetaks mõnusa tempoga.

Märksõnad
Tagasi üles