Tartu ostab rattaringluse jaoks 600 jalgratast ja parklaseadmed

Jalgratas lumises Tartu kesklinnas. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Tartu linnavalitsus kuulutas välja rahvusvahelise hanke kavandatava rattaringluse jaoks rataste ning parklaseadmete ostmiseks. Pakkumusi oodatakse 9. märtsiks.

Hankega soovib linn osta kokku 600 jalgratast (200 tava- ja 400 elektrijalgratast), 900 kinnitusposti ja 60 infotulpa koos tarne ja paigaldusega ning rattaringluse juhtimissüsteemi tähtajatu kasutuslitsentsi. Hanketingimuste kohaselt soovib linn ka võimalust lähema kahe aasta jooksul osta rattaringlussüsteemi laiendamiseks lisaks kuni 200 jalgratast, 300 kinnitusposti ja 20 infotulpa riigihankel pakutud hinnaga.

«Tartu on kompaktne linn, kus läbitavad vahemaad on üldjuhul rattasõiduks sobiva pikkusega. Ulatuslik jalgrattateede rajamine on muutnud rattaga linnas liikumise mugavamaks ja ohutumaks ning toonud uusi rattureid tänavatele. Rattaringluse käivitamisega astume järjekordse sammu selle poole, et Tartus iga päev jalgrattaga liiklejate arv kasvaks veelgi ning rattasõit oleks liikumisviisi valikul tõsiseltvõetav alternatiiv,» selgitas abilinnapea Raimond Tamm.

Pärast seadmete hankijaga lepingu sõlmimist, mis eeldatavsti toimub tänavu mais, kuulutatakse välja hange rattaringluse operaatori leidmiseks. Rattaringlussüsteem loodetakse käima saada selle aasta sügisel. Tartusse rajatakse rattaringluse süsteem, mis koosneb 600–800 laenurattast ning 60–80 laenupunktist üle linna. Eesmärk on kujundada rattaringlusest ühistranspordisüsteemi osa ja siduda need teineteist täiendavaks tervikuks. Rattaparklate asukohtade planeerimisel kasutati mobiilpositsioneerimise andmeid inimeste igapäevaste liikumiste kohta ja võeti arvesse elanike ettepanekuid.

Rattaringlussüsteemi rajamist rahastatakse linna eelarvest ning EASi rahastatavast projektist «Tartu rattaringlus».

Tagasi üles